Witamy na stronie internetowej Elektrociepłowni Stalowa Wola S.A.

Spółka została zawiązana w celu realizacji inwestycji  polegającej   na   budowie   w Stalowej Woli bloku gazowo-parowego o mocy  ok. 450 MWe  –      zarejestrowana   w  KRS   w dniu 24 lutego 2010 r.

  R  E  M  I  T  Platforma zakupowa:

   eB2B   

Aktualności

03-12-2012

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli.

    Tauron Polska Energia i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazo- wnictwo rozpoczęły budowę największej w Polsce elektrociepłowni gazowej w Stalowej Woli. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję odbyło się 3 grudnia 2012 roku.

       W Stalowej Woli powstaje nowoczesna jednostka gazowo-parowa  o mocy 450 MWe. Blok będzie pracował w wysokosprawnej kogeneracji. Oprócz energii elektrycznej będzie wytwarzał także ciepło w postacji gorącej wody na potrzeby komunalne i pary technologicznej dla pobliskich zakładów przemysłowych. Jednostka zostanie oddana do eksploatacji w 2015 roku.

       Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch partnerów i znajduje potwierdzenie w ich strategiach. PGNiG chce pozyskać nowego dużego odbiorcę gazu oraz rozwijać działalność w sektorze energetycznym, natomiast TAURON realizuje projekt odbudowy mocy wytwórczych i dąży do zwiększenia udziału energii ze źródeł własnych. Szacuje się, że nowy blok w Stalowej Woli będzie wytwarzał rocznie około 3500 GWh energii elektrycznej. Projekt realizowany jest w formule "pod klucz" i obejmuje budowę bloku gazowo-parowego o mocy 450 MWe z członem ciepłowniczym i kompletną infrastrukturą oraz ze wszystkimi urządzeniami pomocniczymi.

      Główny Wykonawca inwestycji - Abener, należący do miedzynarodowej grupy Abengoa, w październiku - przekazał Elektrociepłowni Stalowa Wola projekt podstawowy. W listopadzie - po przekazaniu projektów na wykopy, fundamenty i próg stabilizujący - rozpoczęły się prace ziemne i budowlane.

Lista wiadomości